Hey ladies,
Zilele trecute am primit noul Kit ‘Scrub the Stress Away’ by Mr. Scrubber România! Acesta conține o perie de corp și un Scrub cu ulei de Argan și orez cu proprietăți regenerante, pentru un ritual de frumusețe chiar la tine acasă!
Scrubul pentru corp cu Argan Oil și Rice hidratează și hrănește pielea uscată și foarte uscată, în timp ce microparticulele de orez din compoziția sa îndepărtează celulele moarte, lăsând pielea suplă și netedă. Împreună cu aroma delicată de flori cu note de piper roz, kiwi, iasomie, mosc și lemn de santal, este o adevărată explozie de arome pe pielea ta!
Dar cum funcționează?
– Scrubul se aplică la duș, sau în cadă pe pielea umedă, pe tot corpul
– Se masează cu mișcări circulare și blânde
– Se insistă pe părțile problematice, acolo unde pielea este mai aspră sau mai groasă (de ex. coate, genunchi)
– Se menține scrubul pe piele 4-5 minute
– Se clătește cu apă caldă din abundență, până îndepărtăm toate particulele sale
– Nu este necesară aplicarea unei creme după procedură, deoarece uleiurile din compoziția sa înlocuiesc această necesitate
– Se poate repeta procedura de 2-3 ori pe săptămână
Peria ‘Biutifriend’ este din lemn natural și fibre de cactus, pentru un masaj uscat, un prieten ideal care te ajută să obții o piele sănătoasă!
Vilozele naturale masează cu grijă corpul, contribuie la eliminarea excesului de lichid din spațiul intercelular și tonifiază pielea!
A devenit cel mai bun prieten al soțului meu dar și eu o apreciez și o folosesc constant. Este ușor abrazivă dar extrem de plăcută pe pielea corpului.
Recomand acest super set, pentru momente de răsfăț acasă!
Kitul este la preț redus pe Shop: Www.mrscrubber.eu
Vă pup!
Eliza A.
Multumim frumos pentru articol! Am auzit ca sunt produse minunate si acum citind despre ele chiar sunt! Sa le folosesti cu placere draga mea!
LikeLike
Ador produsele de acest gen! Mă răsfăț și am grijă de mine in același timp!
LikeLike